kolorwy baner

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0”

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 w Siedlcach otrzymało wsparcie finansowe w ramach kierunku interwencji 3.1. Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego ze środków budżetu państwa na realizację Priorytetu 3 programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3” w wysokości 3 000, 00 złotych.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 zostaną przeznaczone na zakup książek będących nowościami wydawniczymi i realizację działań promujących czytelnictwo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kącik czytelniczy na pikniku z okazji Dnia Rodziny

Realizując działania promujące czytelnictwo wśród dzieci podczas tegorocznego pikniku z okazji Dnia Rodziny (25.05.2023 r.) na placu zabaw, wśród wielu atrakcji, było również stanowisko czytelnicze, gdzie dzieci i rodzice mogli zapoznać się z książkami, poznać nowości wydawnicze z propozycjami ciekawych utworów literatury dziecięcej. Kącik czytelniczy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co warto przeczytać

„O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”

Zajączek Filip urodził się mały i strachliwy. A że był wolniejszy niż inni, wyśmiewali się z niego przyjaciele i rodzeństwo. Niezdara czuł się osamotniony aż do dnia, w którym poznał miłą Pusię – łabędzie dziecko mieszkające na jeziorze. Wspólnym zabawom przyjaciół nie było końca, aż pewnego mroźnego dnia wydarzyło się coś przerażającego, na zawsze odmieniając życie zajączka… Oto pełna akcji opowieść o wielkim strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu. Z tej książeczki dzieci dowiedzą się, że warto biegać, ćwiczyć i nie bać się, nawet jeśli strach wydaje się nie do pokonania. To także pouczająca historia o urokach odkrywania wielkiego świata i o tym, że trzeba słuchać mądrych rodziców, a przede wszystkim – wierzyć w siebie.

„Filip, Pusia i nowy przyjaciel”

„Filip, Pusia i nowy przyjaciel” to trzecia już książka z serii, napisana w odpowiedzi na liczne prośby małych i dorosłych czytelników o kontynuację przygód zajączka i młodej łabędzicy.
Lato się kończy, ptaki odlatują i nadchodzi piękna jesień… a zarazem okres groźnych polowań. Las staje się niebezpieczny, a życie zajączka jest zagrożone. Czy jego skrzydlata przyjaciółka będzie wiedziała, jak mu pomóc? Pojawia się jeszcze ktoś gotów ratować zajączka, ktoś, po kim nikt by się tego nie spodziewał… Nowy przyjaciel, a wraz z nim – zaskakujące zdarzenia i przygody.

„Filip, Pusia i nowy przyjaciel” to pełna ciepła opowieść o przyjaźni, poświęceniu i wierności uczy dzieci, na czym polega współpraca, co to jest równość, skąd bierze się złość i wzajemny szacunek.

„Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie!”

„Filip i bociany” to pełna przygód opowieść o uwielbianych przez wszystkich bocianach, a także o przyjaźni, uczciwości i wierności. To kontynuacja przygód bohaterów bestsellerowej książki „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”.
Zima się kończy. Wszyscy w podnieceniu oczekują wiosny. Zajączka Filipa i jego przyjaciółkę łabędzicę Pusię zadziwiają zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. Przylatują bociany. Czy przynoszą dzieci? I czy jedzą żaby? Dlaczego w swoich wędrówkach okrążają Morze Śródziemne?

Odpowiedzi na te i inne pytania szukajcie w książce! Śliczne, pełne ciepła ilustracje, wykonane przez znaną ilustratorkę Klarę Wicenty, odwołują się do świata dziecka, gdzie rzeczywistość przeplata się ze światem wyobraźni.