kolorwy baner

Wycieczka na skrzyżowanie

Dnia 19 września przedszkolaki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, zapoznanie z wybranymi znakami drogowymi. Podczas wycieczki przedszkolaki zgodnie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach ubrane były w kamizelki odblaskowe.

 • Spotkanie z Panią Leśnik
  Dnia 21.11.2023r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Leśnik, która zapoznała dzieci ze swoją pracą i głównymi zadaniami leśnika. Przybliżyła tematykę lasu oraz zwierząt w nim mieszkających, zachęcała dzieci do opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach.
 • Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Jesienne drzewa”
  Nasz przedszkolak Szymon K. dostał wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Jesienne drzewa”, organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr. 27 z oddziałami integracyjnymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • Dzień Pluszowego Misia
  Dnia 24.11.2023r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. To właśnie 25 listopada przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego pluszowego ulubieńca. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, białe…. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji i świetnej zabawy.
 • Zajęcia otwarte – Muzyka deszczowych kropli
  W dniu 16.11.2023r. w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Na zajęciach dzieci poszerzały wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie późną jesienią oraz występujących zjawiskach atmosferycznych. Były to zajęcia umuzykalniające, rozwijające aktywności muzyczno-ruchowe, słuch muzyczny oraz poczucie rytmu. Na zajęciach dzieci rozwiązywały zagadki słowne i słuchowe. Naśladowały odgłosy padającego deszczu i wiatru…
 • Przygotujcie swoje kubki do gruntownej ich przeróbki!
  Program „Mamo, tato, wolę wodę!” jest realizowany pod patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. W tym roku nasz bohater Zdrojek wraz z nowymi leśnymi przyjaciółmi pomoże przekazać dzieciom wiedzę o tym jak ważny jest nawyk picia wody, a także rozbudzi zainteresowanie tematami dbania o środowisko naturalne i recyklingu. W ramach programu przedszkolaki przygotowały swoje wymarzone…